Seuran keskustoimisto & kirjasto

Heikkiläntie 8 B, 2. krs.
00210 Helsinki
Toimistonhoitaja Annika Heikinheimo
puh. o45-787-77-962
toimisto@kiinaseura.fi

Seuran toimisto ja kirjasto ovat avoinna vierailijoille sopimuksen mukaan.
Ajoista voi  sopia toimistonhoitajan kanssa puhelimitse tai sähköpostitse.

Valitettavasti kirjastoon ja toimistoon ei ole esteetöntä pääsyä.
Toimisto sijaitsee toisessa kerroksessa. Mikäli portaiden käyttö ei ole mahdollista, olkaa yhteyksissä toimistoon niin autamme teitä mielellämme.

Helsingin keskustasta toimistolle pääsee sekä metrolla että bussilla. Lauttasaaren metroasemalta on n. 8 minuutin kävelymatka. Lauttasaaren metroasemalta lähtee myös liityntälinja 21B Vattuniemen suuntaan, jolla pääsee lähelle toimistoa (Heikkilänaukio).
Erottajalta lähtevällä bussilla 21 pääsee myös suoraan Heikkilänaukion pysäkille, josta lyhyt kävelymatka toimistolle.

Tarkat aikataulut näet alla olevien linkkien takaa:

Metro: https://www.reittiopas.fi/pysakit/HSL%3A1020602
21B: https://www.reittiopas.fi/linjat/HSL:1021B/pysakit/HSL:1021B:0:01
21: https://www.reittiopas.fi/linjat/HSL:1021/aikataulu/HSL:1021:0:01

 

heikkilant_huhti

Toimistomme sijaitsee kuvassa näkyvässä valkoisessa talossa.

Seuran paikallisosastot

Puheenjohtajat ja sihteerit

Iisalmi Pirjo Järvi
044-564 1211
pippi.jarvi@gmail.com
Marjatta Saarenvirta
040-154 7623
marjatta.saarenvirta@hotmail.com
Joensuu Tapani Toivanen
013-221 785
tapani.toivanen@uef.fi
Riitta-Liisa Kukkula
050-5732143
rlkukkula@me.com
Jyväskylä Tuula Maijanen
0400-326 570
tuula.maijanen@jyu.fi
Maija Salo
014-619 786
maija-liisa.salo@pp1.inet.fi
Lahti Pirkko Rieppo
0400-770 341
pirkko.rieppo@gmail.com
Raija Vilen
044-588 5890
raija.vilen@gmail.com
Pori Kari Pyy
050-5574552
ik.pyy@me.com
Irene Pyy
Rovaniemi Saara Hartzell
saara.hartzell@rovaniemi.fi
Tampere Tiina Kauma
044-5336544
tiina.kauma@gmail.com
Tarja Kyttälä
0400-578326
tarja.kyttala@pp.inet.fi
Turku Olli Hakala
ovehak@live.comYhteystiedot

 

Lepäävät osastot

Kerava Pirjo Oikarinen
040-314 3049
Kuopio Marjatta Korhonen
040-412 2406
markorhonen@gmail.com
Lappeenranta Tuomo Oksman
kelebekon@hotmail.com
Vaasa Virpi Nyberg
06-322 3016
virpi.nyberg@vshp.fi