Seuran toimisto ja kirjasto toimii Lauttasaaressa osoitteessa:

Suomi–Kiina-seura ry
Heikkiläntie 8 B, 2. krs.
00210 Helsinki

Valitettavasti kirjastoon ja toimistoon ei ole esteetöntä pääsyä.
Toimisto sijaitsee toisessa kerroksessa. Mikäli portaiden käyttö ei ole mahdollista, olkaa yhteyksissä toimistoon niin autamme teitä mielellämme.

Seuran toimisto ja kirjasto ovat avoinna maanantaisin ja tiistaisin klo  10–16.
Muista ajoista voi tarvittaessa sopia toimistonhoitajan kanssa.

Seuraan saa yhteyden toimiston aukioloaikoina soittamalla numeroon 09-605 812.
Sähköpostiosoite on: toimisto@kiinaseura.fi

Helsingin keskustasta pääsee Sokoksen tavaratalon viereiseltä pysäkiltä lähelle toimistoamme bussilla 21V sekä Kampista bussilla 21BX.
Busseja 21V käyttäville lähin pysäkki on Heikkiläntien pysäkki. 21BX linjan lähin pysäkki on puolestaan Kiviaidankatu.
Klikkaa tarkemmat aikataulut:
21BX: http://aikataulut.reittiopas.fi/linjat/fi/h21.html
21V: http://aikataulut.reittiopas.fi/linjat/fi/h21v.html

Länsimetron avautuessa lähin metroasema tulee olemaan Lauttasaari, Gyldenintien uloskäynti.

heikkilant_huhti

Toimistomme sijaitsee kuvassa näkyvässä valkoisessa talossa.

Seuran paikallisosastot

Puheenjohtajat ja sihteerit

Iisalmi Pirjo Järvi
044-564 1211
pippi.jarvi@gmail.com
Marjatta Saarenvirta
040-154 7623
marjatta.saarenvirta@hotmail.com
Joensuu Tapani Toivanen
013-221 785
tapani.toivanen@uef.fi
Riitta-Liisa Kukkula
050-5732143
rlkukkula@me.com
Jyväskylä Tuula Maijanen
0400-326 570
tuula.maijanen@jyu.fi
Maija Salo
014-619 786
maija-liisa.salo@pp1.inet.fi
Lahti Pirkko Rieppo
0400-770 341
pirkko.rieppo@gmail.com
Raija Vilen
044-588 5890
raija.vilen@gmail.com
Lappeenranta Tuomo Oksman
040-5829260
kelebekon@hotmail.com
Pori Leena Vilponen
040-537 7818
leenavilponen@gmail.com
Reetta Kopsa
02-635 3931, 044-264 1112
reetta.kopsa@suomi24.fi
Rovaniemi Saara Hartzell
saara.hartzell@rovaniemi.fi
Tampere Tiina Kauma
044-5336544
tiina.kauma@gmail.com
Tarja Kyttälä
0400-578326
tarja.kyttala@pp.inet.fi
Turku Teija Laine-Ma
040-9115199
laine_ma@hotmail.com
Ritva Tamminen
040-741 7720
ritvak.tamminen@gmail.com

Lepäävät osastot

Kerava Pirjo Oikarinen
040-314 3049
Kuopio Marjatta Korhonen
040-412 2406
markorhonen@gmail.com
Vaasa Virpi Nyberg
06-322 3016
virpi.nyberg@vshp.fi